RN Tantsustuudio

Meenutab Merit Täht

Tantsustuudio asutasin 1995. aastal Tartus. Algne nimi oli Rhythmic Nation (Janet Jacksoni hitt-albumilt Rhythm Nation 1814), mis hiljem on lihtsamaks muudetud – RN ja siis veel omakorda RN Stuudio.

Miks just stuudio? Minu nägemus ei olnud ainult lihtsalt tantsimine ehk sammude edasi õpetamine ja ühe stiili põhine. Minu soov ja unistus, oli luua sama arendav ja õpetlik keskkond nagu seda olid mulle teinud minu õpetajad. Minul oli nüüd võimalik võtta igast ühest neist see parim ja toimiv ja luua oma keskkond. Kuna ma olin selline hüper-super tantsufanaatik, siis mind jagus igale poole ja igasse gruppi või truppi erinevaid stiile tantsima. Nii saigi kõik see, mida mina kogesin erinevates kohtades, nüüd siin kokku.

Konkreetselt stuudio või siis tollel hetkel trupi loomine polnud üldse raske. Tuli idee, panime tollel hetkel klassiõe ja veel mõne tantsijaga pead kokku ja tehtud. Pigem on keeruline olnud selle soovi-unistuse alles hoidmine ja jätkusuutlikus, sest hetkel oleme juba palju aastaid pühendunud just tänavatantsule – hip-hopile. Meid teatakse pigem hip-hop stuudio kui tantsustuudiona. Seda paljuski sellepärast, et meie saavutused võistlustel on olnud ja on hip-hopis edukad. Tegelikult RN Stuudio „puhkes õide“ just Elvas. Veel vahetult enne Elvasse kolimist ja siin juba elades, jätkasin ma stuudioga Tartus. Kui olin väikese lapsega nii kaua kodus olnud, et hakkas saabuma aeg tööle naasta, tuli mõte proovida tantsuga ja ainult tantsuga jätkata. Väga palju tänu oma abikaasa toetusele ja julgustamisele. Nii ma läksingi Elva Huviala-ja Kultuurikeskuse Sinilind direktori Leelo Suidtile ettepanekut tegema. Ja 2007 sügisel alustasin RN-iga Elvas.

Oma klubi suuremaks saavutuseks on minu jaoks jätkusuutlikkus ja seda juba kokku 26 hooaega. Lisaks pean saavutuseks ka kogukondasid (Elva valla kui ka tantsu kogukonda üldiselt) ja laste arenemise teekonda läbi tantsu. Kuid saavutused on ka võistluste medalivõidud või läbi suure konkurentsi kõrged kohad poolfinaalis ja finaalvõistlusel.

Aprillis 2009. aastal saavutasime Estonian Open Championship Laste vanuseastme Hip-hop rühma kavaga kuldmedali ja ühtlasi Eesti Meistrite Tiitli. Sama aasta sügisel osalesime IDO World Hip-hop Championshipil, kus Emma-Maria Kalmus ja Laura-Liisa Kurg saavutasid laste vanuseastme Hip-hop duos 22. koha.

Aastal 2012 Koolitantsu Festivali nominendid olid 6 vaprat, tubli ja andekat tantsijat oma ühisloominguga – Karli Haava, Andry Haava, Jaagup Ajaots, Mari-Liis Kurvits, Raile Laja ja Kristina Sikk.

Mäletan, et kui alustasin rühmadega aastal 2007, siis kõigepealt tantsisin kultuurimaja väikeses peeglisaalis ja lastega sügisest Elva Gümnaasiumi Puiestee aulas. Treeningute aegade saamiseks tuldi alati vastu, kuid eks see oli ka mingil määral siiski piiratud. Või kontserdid kinosaalis. No väga ei tahtnud ära mahtuda 20 tantsijat lavale, kuid ära me mahtusime.

Siis avanes võimalus teha vanast saunamajast huvikoolile lisaruume ja õppeklasse. Tantsusaal on küll väikene, kuid meie kutsume seda stuudio-koduks. Meil on alati võimalus teha lisatrenne ja treeneritel ette valmistuda. Ja kultuurikeskus nüüd ka suurem. Elvas on nüüdseks juba spordihall. Super! Kuid vahepeal on ikka tunne, et on kitsas meie kõikide sportlaste jaoks. Eks see ole sellest, et me kõik soovime paremates tingimustes tegeleda ja siis iga uus võimalus tuleb ju ära kasutada. Kuid nuriseda ei tohi! Võrreldes minu tegevuse algusaastatega, siis on Elva nii suure muutuse teinud nagu oleks käinud totaalse muutumise saates.