Ville Oengo
Kuigipalju prooviti Elvas ka poksi. 1926. aastal oli Tartu poksija Ferdinand Lester siiakanti esimese Eesti meistri tiitli poksis võitnud, Tartu Meltsiveski suurekasvuline noormees Evald Lukkin sai aga mitmeks aastaks Eesti parimaks raskekaalu poksijaks.
1933. aastal saavutasid Tartu poksijad Eesti meistrivõistlustel kolm kuldmedalit ja võistkondliku võidu. See innustas ka Elva kõvema käega noormehi tänapäevast rusikavõitlust proovima. Kuna tõelised poksikindad olid ikkagi väga kallid, siis tehti neid ise. Elva poksihuvilised ostsid Tammesilla nahavabrikust nahka ja siirdusid ostuga julgelt sadulsepa jutule. Läbirääkimiste tulemusena valmistas sadulsepp Elva alevi ajaloo esimesed originaalsed poksikindad, millega võis toredasti üksteise lõuapärasid paindesse lüüa (lõuga püüti mitte lömastada).
Ometi sai üks entusiastlik poksipoiss oma armsa isa käest ränkraske „sauna,“ sest isegi kohaliku sadulsepa juures kohalikust nahast meisterdatud poksikindad ei maksnud mitte just väikest hinda. Poksijad lahendasid tekkinud probleemse olukorra veidike hiljem ühise demokraatliku korjanduse kaudu. Ülimalt tigestunud isa sai seeläbi võimaluse hakata oma kõrget vererõhku ja närvipinget alandama.
Jääb üle vaid lisada fakt, et Elva alevi parim poksija oli muidugi mõista universaalne spordimees Heinrich Anderson. Tema oli Tartus isegi Eesti paremikku kuulunud Erich Lukiniga poksinud, pakkudes meistrile julget ja visa konkurentsi. Lõi ka ise, põhimõttel: kaitse-vastus. Erich Lukin paistis tollel ajal silma hea poksitehnika poolest. Ta oli lisaks sellele ka Eesti ajaloo esimene kõrgema haridusega poksitreener.
Elva kooli õpilastest on tõsisemalt poksiga tegelenud Toomas Unt, kes tuli Eesti poksi raskekaalu meistriks 1988. aastal. Tema treeneriks oli legendaarne Vello Kade, kes on organiseerinud populaarseid poksiturniire ja kelle elulooraamatut tutvustati ka Elvas 2023. aasta algul.
2020. aastal asutas Karl Komlev Elvasse poksiklubi. Treeningutest võtavad osa peamiselt kooliõpilased, aga klubi pakub ka eratreeninguid.
2021/22 õppeaasta Elva gümnaasiumi teiste klasside liikumispauside üheks sisustajaks oli ka Karl Komlev, kes õpetas enesekaitset.