Discgolf ehk kettagolf on mäng, mille eesmärgiks on visata lendav ketas võimalikult väheste visetega spetsiaalsesse korvi.
Esimene teadaolev discgolfisarnane mäng peeti 1926. aastal Vancouveris (Kanada), mil rühm koolilapsi mängis üht mängu pirukakaussidega. Sarnaseid juhtumeid oli ka hiljem.
1965. aastal tuli Georg Sappenfieldile golfi mängides mõte, et lapsed võiksid tema golfiväljakul mängida golfisarnast mängu lendavate ketastega. Koos Ed Headrickiga leiutasid nad kettagolfi korvi ja püüdsid mängu populariseerida. Ed Headrick asutas selleks ka mitu ühingut, sealhulgas ka PDGA (Professional Disc Golf Association), mis on tänapäeval discgolfis juhtiv organisatsioon.
Mängureeglid ja terminid on sarnased golfi reeglitega. Valdavalt on rajal 18 korvi ning igaühel neist on väärtus ehk par. See tähendab optimaalset visete arvu, millega kogenud mängija ketas võiks korvi jõuda.
Eestisse jõudis discgolf 2000. aastate alguses. Pärast püsiradade rajamist Mäeotsale ja Jõulumäele on spordiala läbi teinud suure arengu. Discgolfiga tegeleb Eestis kümneid tuhandeid mängijaid ja rajatud on ligi 200 ametlikku rada. Eesti discgolfiliit (EDGL) asutati 2014. aasta oktoobris. Selleks, et discgolf ka koolidesse viia, sõlmis Eesti Discgolfi Liit 2021. aasta kevadel lepingu Eesti Koolispordi Liiduga. Kampaania raames valmisid õppevideod, toimusid koolitused ja viiakse läbi võistlused. Spordivahendid saab hankida soodushindadega. Valiti välja ka kuus pilootkooli, kus õppetöö üheks osaks sai ka discgolf.
Elva discgolfi park on ainulaadne
Elvas Mahlamäel avati Sportland Prodigy Discgolf Park 7. oktoobril 2017. aastal. Rajal on 18 korvi ja pikkus 2770 meetrit. Park valmis Tartu Klubi Discgolfar ja kohalike discgolfi entusiastide koostööna. Ettevõtmises olid suureks abiks firmad Elva Varahaldus ja Cramo. Elva Discgolfi pargi aitas esmaklassiliseks disainida maailma paremikku kuuluv discgolfar Seppo Paju Soomest.
Ligi 26 hektari suurusel maa-alal laiuv Sportland Prodigy Elva discgolfi park on omataoliste hulgas ainulaadne. See ei hõlma ainult metsaradasid, koguni 90 protsenti mängualast asub avaral maastikul, mis on isegi Eestis üsna haruldane. Kettagolfi rada on täismõõtmeline ehk 18 korviga, lühima raja pikkus on 78 ja pikima 214 meetrit. Korraga mahub rajale võistlema kuni 90 mängijat, avavõistlusel oli osalejaid üle Eesti 89. Avatseremoonial osales ja lõikas lindi läbi Eesti Discgolfi Liidu president Rein Rotmeister.
Pargi rajamisele kulus 10 000 eurot Elva linna eelarvest, inventari hankimisel toetasid Sportland ja Prodigy Disc Baltic.
Elva discgolfi pargi esimesel võistlusel oli konkurents väga tugev, lõpptulemuste selgitamisel mängis oma osa ka paduvihm. Elva discgolfaritest oli Eliitklassis parim Mehis Liinar 12. kohaga. Kolmikvõidu võtsid 37 osaleja hulgas Konguta mehed Silver Koni, Siim Isup ja Tanel Pajo. Harrastajate esikolmikus pidi Elva võistleja Karel Reilson rõngulase Krister Kõksi paremust tunnistama, Erik Kaha Ülenurmelt oli kolmas.
3.-5. augustil 2022 toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused.
Ühed esimesed discgolfirajad tehti Elvasse Tervisespordikeskusesse. Varem oli seal 18-rajaline harjutusväljak, aga seoses looduskaitsjate vastuseisuga, on see nüüd kahanenud 9-le rajale.
Elvas toimunud suuremad discgolfi võistlused:
- 2018 – Eesti discgolfiliidu karikasarja etapp
- 2018 – Latitude 64 Festival
- 2018 – Lõuna-Eesti Open
- 2019 – Prodigy Cup
- 2019 – Elwa Challenge
- 2020 – Tartumaa talvised meistrivõistlused discgolfis
- 2020 – Elwa Challenge
- 2020 – Tartumaa suvised meistrivõistlused discgolfis
- 2020 – Paarismeistrivõistlused discgolfis
- 2021 – Tartumaa talvised meistrivõistlused discgolfis
- 2021 – Elwa Challenge
- 2021 – Tartumaa suvised meistrivõistlused discgolfis
- 2022 – Tartumaa talvised meistrivõistlued disgolfis
- 2022 – PEOEhitus discgolfi kariksari 2022
- 2022 – Eesti Meistrivõistlused discgolfis
- 2022 – Elwa Challenge
- 2022 – Tartumaa talvised meistrivõistlused discgolfis