Kuni 2011. aastani tegutsesid Elva judotreeningud SK Do all, mille peajuht oli Tartus tegutsev Andres Põhjala. Do klubi Elva filiaal oli tegelikult tegutsenud iseseisvalt juba aastaid, kuni aastal 2011 oli aeg küps luua Elvasse oma judoklubi, mille nimeks sai Spordiklubi Altia.
Klubi eesotsas on nüüd Evelin ja Marek Pihlak ning klubi on väga aktiivne ning arenev.
Algul oli plaan klubile panna nimeks Altis, kuid selline klubi juba eksisteeris. Altis tähendab algupäraselt püha kohta Vana-Kreekas Olümpose mäel. Loe lähemalt Wikipediast.
Kuna aga Altist võtta ei saanud, tehti sellest sõnast lihtsalt Altia, mis küll otseselt midagi ei tähenda, aga kõla on sellel hea. Altiale pandi ette just Spordiklubi sellepärast, et tulevikus oleks võimalus klubiga liita ka teisi spordialasid.
Klubi on tegutsenud alates 2011. aasta jaanuarist ning selle suurimaks saavutuseks ning siiamaani ka ainukest karikat võib nimetada 2012. aasta A-klassi EMV, kus SK Altia saavutas klubide arvestuses teise koha (medaleid tõid -73kg Karl-Ernst Saal II koht, +90kg Mairis Holter I koht ning Pärt Laas -60kg III koht).
Klubil on ka mitmeid traditsioone. Näiteks on juba kaks suve järjest toimunud juunikuu alguses Altia noorte suvelaager Otepääl. Seal tehakse trenni, käiakse matkal, mängitakse erinevaid mänge, toimuvad lõkkeõhtud ja palju muud.
Üks huvitav traditsioon, mida vaevalt, et kuskilt mujalt väga leida võib, on sünnipäevade tähistamine treeningutel. Sünnipäevalaps toob kaaslastele komme või maiustusi ning ta visatakse treeningkaaslaste poolt tavalise tooli asemel hallil pehmel matil õhku. Julgemad võivad puudutada lendamise aegu isegi lage. Peale seda järgneb kommisadu, kus sünnipäevalaps viskab komme judomatile laiali ning kaaslased proovivad neid võidu korjata. Arvan, et see on vägagi unikaalne ning tore traditsioon.
Lasteaia laste (Lõbus judo) treeningrühmal toimub kord aastas trenn „laps ja lapsevanem“, kus kõige väiksemad judokad võtavad tatamile kaasa vanema või vanavanema. Lõbus treening annab ka lapsevanematele ettekujutuse matil toimuvast.
Kaks korda aastas toimuvad trennisisesed turniirid. Traditsiooniks on saanud ka klubi sünnipäeva tähistamine jaanuaris. 2012. aastal korraldas klubi hariva matka Vapramäe metsades ning 2013. aastal lõbusa sportliku sünnipäeva Nõo Rannahallis.
2015 liideti judoklubiga võrkpall, sest judoklubi üks asutajatest, endine tippvõrkpallur, Marek Pihlak tahtis Elva võrkpalli arengule uut hoogu sisse saada ja oli ka ise klubis üks võrkpallitreeneritest.
1994. aastal pandi alus Elvas toimuvatele judo võistlustele. Võistlused toimuvad tavaliselt jaanuari alguse poole. Esimestel aastatel piirdus siiski võistlus ainult kohalike poiste mõõduvõtmisega. Võistlused toimusid tollal all judosaalis. Mõne aasta pärast aga laienes võistlejate arv ning võistlustega koliti Puiestee tänavas asuva Gümnaasiumi võimlasse.
Võistlejaid on tulnud kohale üle Vabariigi ning samuti on Elvas võistlemas käinud rahvast Lätist, Soomest, Venemaalt ja Inglismaalt. Võisteldakse traditsiooniliselt kolmel tatamil ning võistluspäev venib osalejate arvukuse tõttu tavaliselt õhtutundidesse.
2023
182 harrastajat, neist judo 115 ja võrkpall 67. Treenereid 5. Noored moodustavad 95% harrastajatest.